Edukacijos Klaipėdos rajono amatų centre

  20170930_130857

Klaipėdos rajono savivaldybė pagal priemonę „Klaipėdos rajono savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo programos įgyvendinimas“ skyrė lėšas projektui „Senjorų, šeimų, auginančių vaikus ir kitų grupių edukacinės veiklos organizavimas“ pagal kurį Visuomeninė organizacija Vėžaičių bendruomenės taryba organizavo išvyką į Klaipėdos rajono amatų centrą. Saulėtą rugsėjo 30 diena užsiregistrave 53 dalyviai nuo pačių mažiausių iki senjorų, kurių dalis prisijungė amatų centre, užsakytu autobusu išvyko į Veiviržėnus. Kur visus su šypsenom pasitiko centro direktorė Valė Krauleidienė, amatų centro meistrės: tautodailininkė, dailės mokytoja ekspertė Valdonija Karaliūnienė, tautodailininkė Jūratė Mierkienė, tautodailininkė, amatų centro administratorė Aurelija Pociuvienė ir meistrė, kūrėja Irena Šarkuvienė.

Amatų centro direktorė papasakojo, apie cento įkūrimą ir veiklą. Dalyviai išsiskirtė grupėmis ir ėjo į pasirinktas edukacines programas, kas į keramikos, kas į pynimą iš popieriaus. Kiekvienas galėjo rinktis po 2 užsiėmimus. Smagu, kad dalis užsiėmimų vyko didelėje salėje, kur visi galėjome stebėti, net ir nepasirinktas edukacijas. Taip gavome dar daugiau informacijos ir naudos nei tikėjomės.

Pasidarius pertraukėlę tarp edukacinių užsiėmimų buvo pristatytas kulinarinis paveldas: naminis kastinys su karštomis bulvėmis, naminės sertifikuotos rūkytos bei sūdytos mėsytes, įvairių rūšių naminiai sūriai, naminė gira, vietinių bitininkų suktas medus.

Paskanavę patiekalų, puikiai nusiteikę žmonės dalyvavo muilo virimo, lėlių gaminimo ir gaminių iš odos edukacinėse programose. Dėl galimybės rinktis edukacijas vieni kiti turėjo laisvą pertraukėlę, kurios metu prie arbatos ar kavos puodelio atrado naujų pažinčių, susitiko senai nesimatė klasiokai. Žmonės smagiai, įdomiai leido laiką, bendravo, pasigamino daug gražių darbelių, įvertino kulinarinį paveldą, dar ilgai nesiskirstė ir bendravo vieni su kitais.

Geroje kompanijoje laikas praskriejo greitai, amatų centre praleidome daugiau nei 5 valandas, bet visi su šypsenomis ir gera nuotaika grįžome namo.

Dėkojame VO Vėžaičių bendruomenės tarybai už suorganizuotą renginį ir Klaipėdos rajono savivaldybei už lėšas jam įgyvendinti.

Užrašė Alma Musneckienė

 

KOMENTARAI: